Kamionem z Číny

Přímé trucky z Číny jsou mezistupněm mezi leteckou a vlakovou přepravou. V posledních několika měsících se kvůli zhoršujícímu se stavu námořních přeprav (prodloužení transitní časů kvůli obeplouvání Mysu Dobré naděje) začal prodlužovat i celkový transitní čas u vlakových přeprav, neboť dochází k zahlcení železničních koridorů tím jak se část zboží začala přesouvat z námořky na železnici.

Přeprava přímým kamionem z Číny funguje již několik let, nicméně v roce 2022-2023 nebyla prakticky využívána, jelikož vlaky měli celkový transitní čas kolem 25-30 dní door-door. Nejedná se tak o nějaký nový neověřený produkt ale o produkt, který se dostal mezi zákazníky zejména v období COVIDu, kdy byly objemy přeprav rekordní a mezinárodní logistika se potýkala s prodlouženými transitními časy, což se právě děje i v současné době.

Přeprava funguje na bázi door-door (ze dveří do dveří) a celkový transitní čas se pohybuje na úrovni 20-25 dní. Po cestě je třeba zboží 2x přeložit (na hraničních přechodech) proto důrazně doporučujeme, aby bylo zboží od odesílatele již napaletizováno! Dojde tak ke snazšímu a rychlejšímu překladu zboží a rovněž se eliminuje poničení zboží při překládce.

Díky velikosti kamionu je možné naložit více zboží než do 40HC kontejneru (do něj se vejde cca 68cbm zboží). Do přímého kamionu z Číny se vejde až 82cbm zboží, váhový limit je 22 tun. Další nespornou výhodou přímých trucků je možnost přepravit nebezpečné zboží a to i lithium-iontové baterie, které jsou po železnici prakticky zakázané.

Transitní čas „door“ Shanghai – „door“ Praha – cca 20-25 dní.

Zároveň pro Vás můžeme zajistit i kompletní návazné služby jako:

  • vykládku kamionu přes náš sklad v České Třebové
  • celní projednání
  • rozvoz na finální místo určení

Kratší dodací lhůta oproti vlakům za téměř stejné ceny

Vzhledem k tomu, že do přímého kamionu dáte až 82cbm zboží, tak při přepočtu ceny přes cbm se dostáváme cenou téměř na úroveň vlakové přepravy. Jedná se tak o další alternativu jak dostat zboží z Číny do ČR v době kdy nefunguje námořní doprava.